1032016-11-45-202[1]

BÜYÜKŞEHİR, PARKE VE BORDÜR ÜRETİMİNİ HIZLANDIRDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, parke ve bordür üretimini hızlandırdı. Büyükşehir Belediyesi’nin kamu iktisadi teşebbüslerinden biri olan Palandöken Anonim Şirketi, farklı tasarım ve kaliteli üretimi ile şehir ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Erzurum’a katma değer sunan Palandöken A.Ş., 2016’da hem Erzurum’da hem de Doğu Anadolu Bölgesi’de yeni nesil parke taşları ve bordür tasarımlarıyla şehirlerin modern ve estetik görünümüne yön verecek. Daha fazla oku “BÜYÜKŞEHİR, PARKE VE BORDÜR ÜRETİMİNİ HIZLANDIRDI”

4(21)[1]

PALANDÖKEN A.Ş., 2016 YILINA YENİ YATIRIMLARLA GİRİYOR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kamu iktisadi teşebbüslerinden biri olan Palandöken Anonim Şirketi, şehir ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’a katma değer sağlayan Palandöken A.Ş., bu kez de istihdam ve üretim için bünyesine Parke Taşı Makinesi ile Yeni Hazır Beton Santrali dahil etti. Toplam 2 milyon liralık bu yatırımla birlikte yeni makinalarla günlük 1400 metrekare beton parke taşı, 2000 metre bordur ve 12 bin briket tuğla üretilecek. Palandöken A.Ş., 2015’in sonunda gerçekleştirdiği bu yeni yatırımlarla 2016’da yeni ürün ve hizmetlerle Erzurum’un  kentsel estetik çalışmalarına önemli katkıda bulunacak.

Daha fazla oku “PALANDÖKEN A.Ş., 2016 YILINA YENİ YATIRIMLARLA GİRİYOR”

4(10)[1]

PALANDÖKEN A.Ş. ERZURUM’A 16 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPIYOR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştirak kuruluşu olan ve 5 ay önce faaliyete başlayan Palandöken A. Ş. planladığı 16 milyon liralık yatırımın 6 milyon liralık kısmını gerçekleştirdi. Yeni Büyükşehir Yasası’yla il özel idare kuruluşlarının büyükşehir belediyelerine devredilmesiyle, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen ve Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 99 hissesine sahip olduğu Palandöken A.Ş. Erzurum’un üretimine, istihdamına ve ihracatına önemli katkılar sağalamaya başladı. Yeni üretime başlamasına rağmen 35 kişiye iş imkânı sağlayan Palandöken A.Ş.’nin yatırımlarıyla ile ilgili açıklamada bulunan Şirket Müdürü İbrahim Sekmen, beton ve beton elemanları, kent mobilyaları, çocuk oyun grupları üzerine üretim ve satışı ile her türlü inşaat taahhüt işleri yaptıklarını açıkladı. Daha fazla oku “PALANDÖKEN A.Ş. ERZURUM’A 16 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPIYOR”